تبلیغات
وبلاگ خبری قاریان - اقتصاد اروپایی‌ها وابسته به نفت ایران است
وبلاگ خبری قاریان

اقتصاد اروپایی‌ها وابسته به نفت ایران است

دوشنبه 29 اسفند 1390

مدیرعامل شرکت نفت گچساران:
اقتصاد اروپایی‌ها وابسته به نفت ایران است

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گچساران گفت: اقتصاد اروپایی‌ها به نفت ایران وابسته بوده و تحریم‌ها نتیجه معکوس علیه کشورهای اروپایی دارد.

خبرگزاری فارس: اقتصاد اروپایی‌ها وابسته به نفت ایران است

غلامرضا پاکدل ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران با تبریک 29 اسفند سالروز ملی‌شدن صنعت نفت اظهار کرد: وقتی مته حفاری در بیش از یک قرن پیش اعماق زمین را شکافت و به طلای سیاه رسید، کسی فکر نمی‌کرد روزی تمام تصمیمات مهم کشوری بر اساس وجود یا عدم وجود نفت گرفته شود.

* ملی‌شدن صنعت لطف خدا به ملت ایران بود

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بیان داشت: ضعف و قدرت، فقر و ثروت، وابستگی و استقلال، جنگ و صلح، شکست و پیروزی همه و همه به نفت گره خورده است.

پاکدل تصریح کرد: کشورهای استعماری غرب به ویژه انگلیس سعی در نزدیک شدن و در اختیار قرارگرفتن ثروت‌های ملی کشورهای صاحب نفت کردند.

وی گفت: با اکتشاف نفت در ایران، ایران به یکی از قطب‌های بزرگ صنعت نفت جهان تبدیل شد.

پاکدل با تشریح رویدادهای ملی‌شدن صنعت نفت ابراز داشت: اکتشاف نفت در ایران با هجوم کشورهای استعماری به ویژه انگلیس روبه‌رو شد و بی‌کفایتی و بی‌تدبیری حاکمان و مسئولان آن زمان ایران سبب در اختیار گرفتن ثروت ملی ایران توسط انگلیس شد.

وی یادآور شد: در 29 اسفند 1328 با همت و تلاش بزرگان و فرهنگیان ایران اسلامی، صنعت نفت ایران ملی شد.

پاکدل ادامه داد: ملی‌شدن صنعت نفت ایران لطف خداوند به ملت ایران بود زیرا سال‌ها بعد به رهبری پیامبرگونه امام راحل انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید.

* شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بیش از 7 هزار نیروی انسانی دارد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران تأکید کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران بخش بزرگی از امور فنی، تخصصی و مدیریتی صنعت نفت که توسط بیگانگان انجام می‌شد به دست توانمند نیروهای ایران اسلامی سپرده شد.

پاکدل بیان داشت: اداره صنعت بزرگ و حیاتی نفت توسط نیروهای متخصص داخلی و مبارزه جانانه آن‌ها با دشمنان خارجی در جنگ تحمیلی و باسازی صنایع بمباران شده، اراده و عزم ملی ایرانیان را نشان داد.

وی تحریم‌ها را اهرم فشار و ایجادکننده بحران اقتصادی در کشورهای تحریم‌کننده دانست و گفت: تحریم‌های اعمال‌ شده نتیجه‌ای معکوس داشته و نشان‌دهنده وابستگی کشورهای اروپایی به نفت و اقتصاد ایران است.

این مسئول در گچساران عنوان داشت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با بیش از 400 کیلومتر طول و 150 کیلومتر عرض، با دارا بودن چند مخزن شناخته‌شده، یکی از مهمترین شریان‌های نفتی کشور است.

پاکدل افزود: گچساران با دارا بوده ذخایر عظیم نفتی، به‌عنوان سرزمین طلای سیاه و قطب مهم اقتصادی کشور به‌شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: بیش از 7 هزار نیروی انسانی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران مشغول به کار بوده که با کار و تلاش شبانه‌روزی خود، در شکوفایی اقتصاد کشور نقش مهمی را برعهده دارند.

انتهای پیام/ح10
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها